Bota

Video/Ushtarët rusë nuk kanë naftë, ukrainasi: Hajdeni t’ju shoqëroj deri në Rusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:48 - 26/02/22 |
Opi Nion

Edhe pse në luftë, një qytetarë ukrainas ka ironizuar ushtarët rusë të cilët së bashku me autoblindën e tyre kishin mbetur në rrugë pasi nuk kishin karburant.

Qytetari iu thotë atyre me ironi se do i tërhiqte ushtarët deri në kufi dhe më pas të largoheshin për në rusi, gjë e cila ka shkaktuar të qeshura.

Ushtarët kanë pyetur qytetarin se çfarë deklarojnë mediat për luftën, por ukrainasi i thotë se ushtarët e vendit po luftojnë dhe se rusët po dorëzohen.

Mes tyre zhvillohet kjo bisedë:

Shoferi: Si jeni? Keni mbetur në rrugë?

Ushtarët: Po, na ka mbaruar karburanti..

Shoferi: Atëherë mund t’ju tërheqj unë deri në kufirin me Rusinë

(qeshin bashkë)

Ushtarët: Çfarë thonë lajmet,.,si po shkon lufta?

Shoferi: Thuhet se djemtë tanë po luftojnë mirë, kurse ju po dorëzoheni po ashtu mirë

(Qeshin).

Pavarësisht retorikës agresive të Putinit ndaj Ukrainës, mes sondazhet tregojnë se rusët përgjithësisht nuk kanë mendim negativ për ukrainasit, po ashtu edhe ukrainasit ndaj rusëve, gjë që konfirmon edhe kontekstin e kësaj bisede miqësore mes tyre.

 

Pas