Bota

Video/ Ukraina nuk dorëzohet, merr kontrollin e qytetit të 2 më të madh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:17 - 27/02/22 |
Opi Nion

Forcat ukrainase kanë rifituar kontrollin e qytetit kyç të Kharkiv, ka thënë guvernatori rajonal.

Në një postim në Telegram, Oleh Synyehubov tha: “Kontrolli mbi Kharkiv është plotësisht i yni!

“Forcat e armatosura, policia dhe forcat e mbrojtjes po punojnë dhe po largohet nga qyteti armiku”.

Trupat ruse mundën të hynin brenda natës në qytet, i dyti më i madh në Ukrainë.

Pamjet e qarkulluara në mediat sociale treguan përleshje në rrugë midis trupave ukrainase dhe ruse.

Situata në terren ndryshon nga momenti në moment, por civilët në terren i kanë thënë gjithashtu BBC-së se Kharkiv është kthyer nën kontrollin e Ukrainës dhe se konflikti në rrugë po lehtësohet.

Pas