Aktualitet

VIDEO/ U shtir si i çalë, si e ndoqi ekzekutori Sofinë para se ta vriste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:29 - 15/03/21 |
Opi Nion

Duke ecur si i çalë e i veshur me rroba të gjera. Kjo është mënyra se si e ka përndjekur hap pas hapi vrasësi, Ernejt Shyti, viktimën 66-vjeçare Behar Sofinë.

Në video të siguruar nga Opinion.al duket se si viktima, Behar Sofia është ngritur nga lokali ku kishte pirë kafen e mëngjesit, ka kaluar vijat e bardha dhe në të njëjtin trotuar pak centimetra larg njëri-tjetrit, viktima është përballur me vrasësin e tij Ernejt Shyti.

Në video dallohet Shyti, i cili ikën duke çaluar dhe është i veshur me rroba të gjera dhe të zeza.

Në kamerat e sigurisë, Shyti shfaqet teksa çalon, por ekspertët zbuluan se ai ka improvizuar, pasi nuk ka defekte fizike.

Ky fakt është zbuluar jo vetëm nga ekspertët britanikë, që janë angazhuar në këtë çështje, por edhe gjatë një eksperimenti që është kryer në Policinë e Tiranës, ku Ernejt Shyti u vu të imitonte lëvizjet që kishte bërë ditën e vrajses së Sofisë./Opinion.al

Pas