Sport

Video/ Tre golat kundër Lionit, Bajern në finale e Champions kundër PSG


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:41 - 19/08/20 |
Opi Nion

Bajerni ka fituar me rezultatin 3-0 kundër francezëve të Lionit, duke prekur kështu finalen e Champions League qe mbahet të dielën.

Dy golat e Gnabrit në pjesën e parë dhe goli i Levandovskit, janë ata që vulosën ndeshjen.

Do të jenë francezët e Paris Saint Germain, ata që në përballjen e  së dielës do të luajnë përballë Bajernit, pas fitores me Lajpcigun.

Ndërkohë, presidenti i Lionit, ka kërkuar një ndryshim në sistemin e UEFA, duke u shprehur se se kampionati francez “Ligue 1”, duhet të çojë katër skuadra në Champions League në sezonet e ardhshme.

“Franca meriton 4 skuadra në Champions League. Kemi dy skuadra që kanë ecur shumë në këtë edicion të UEFA Champions League. Kjo na lejon të flasim me UEFA-për të kërkuar një ndryshim në sistem. Pavarësisht sulmeve të ndryshëm kundër kampionatit tonë, në Francë po punojmë mire”, ka thënë ai./Opinion.al

 

Pas