Sport

VIDEO/ Trajneri i Serbisë fyen rëndë shqiptarëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:04 - 03/12/22 |
Opi Nion

Sjellje skandaloze e trajnerit të Serbisë, Dragan Stojkovic, gjatë takimit Zvicër – Serbi 3-2.

Në minutën e 35-të të takimit, kur Vlahovic sapo kishte shënuar golin e epërsisë momentale të serbëve (2-1), kamerat kanë fokusuar trajnerin që gëzon duke sharë në fjalë të ndryra shqiptarët.

Për vetë serbët dhe ata që dinë serbisht nuk është e vështirë për a kuptuar nga lëvizjet e buzëve se si shfryn Stojkovic.

Gjithsesi, përgjigjen e merituar e mori si nga Shaqiri, me golin e shënuar, ashtu edhe me Xhakën, që në minutat shtesë nuk iu tremb syri dhe përplas me një lukuni serbësh.

 

 

Pas