Sport

VIDEO/ Tifozi brazilian “përshëndet” Serbinë me shqiponjën dykrenare në stadiumBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:52 - 25/11/22 |
Opi Nion

Brazili dhuroi spektakël për tifozët mbrëmjen e djeshme, duke mposhtur me rezultatin 2-0 Serbinë.

Njeriu i ndeshjes ishte Richarlison, jo vetëm se shënoi dy gola, por se shënoi një nga golat më të bukur të këtij botërori deri më tani.

Por me sa duket, veç golave në fushën e lojës, Serbia pësoi një “disfatë” edhe në shkallët e stadiumit.

Tifozët e Brazilit nuk janë mjaftuar me fitoren dhe kanë bërë një gjest që serbëve nuk do t’u pëlqejë aspak, shqiponjën dykrenare.

Në momentin që lojtarët serbë kanë shkuar të përshëndesin tifozët e tyre, një fans i Brazilit shihet duke bërë shqiponjën.

Videoja është shpërndarë nëpër rrjetet sociale dhe duket se Brazili do të fitojë disa zemra më shumë mes shqiptarëve.

@dej_infinit

HISTORIKE ! 🇦🇱 i kalli krejt 🤩🤩 #dej_infinit #viral #viralvideo #worldcup #brasil #qatar #albania #kosovo #serbia🏳️‍🌈 #fyp #fypシ #dhezipahiri

♬ original sound – €lton

Pas