Aktualitet

Video/ Tifozët përplasen me policinë në Tiranë, kush ua drejtoi armën ultrasveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 25/05/22 |
Opi Nion

Tifozët holandezë kanë vijuar të përplasen me policinë në Tiranë, duke plagosur disa prej tyre dhe duke shkaktuar dëme materiale në kryeqytet.

Tifozët holandezë dhe ata italianë janë përplasur në zona të ndryshme të Tiranës, teksa policia është përpjekur ti ndalojë.

Ata hedhin sende të forta dhe tymëse ndaj uniformave blu, ndërsa këta të fundit i përgjigjen me shkopinj gome. Në pamjet e publikuara gjerësisht në media, shihet se gjatë arrestimit, dy persona të veshur civilë i drejtojnë armën tifozërive, ndërsa arrestojnë disa të tjerë. Ndërkohë faqja “Holigans.CV”, ka publikuar në rrjete sociale foto të dy personave me armën që ia drejtojnë tifozërive.

Kujtojmë se ndeshja mes Feyenoord-it dhe Romës do të luhet këtë të mërkurë në orën 21:00, ndërsa në Tiranë kanë zbarkuar krahas tifozëve që do të jenë të pranishëm në stadium, edhe mijëra të tjerë që do e ndjekin në hapësirat e dedikuar për ndeshjen.

Pas