Aktualitet

Video/ Teksas, një burrë qëllon dhe vret në mes të qytetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:56 - 31/07/16 |
b.f

Këto janë pamjet e para që vijnë nga qyteti Austin në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, aty ku vetëm një orë më parë sikundër njoftoi policia amerikane, një burrë ka qëlluar në mes të qytetit duke lënë disa të vrarë.

Ngjarja

Mediat amerikane bëjnë të ditur se një person i armatosur ka hapur zjarr në qendër të qytetit Austin në Teksas të SHBA.

Sipas raportimet më të fundit bëhet fjalë për disa të vrarë, ndërsa autori mendohet se është larguar.

Policia ka rrethuar zonën dhe u ka bërë thirrje banorëve që të mos dalin nga shtëpitë. Deri më tani thuhet se një vajzë 30 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e të shtënave ndërsa 3 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas