Bota

Video/Të shtëna me armë natën e Krishtlindjeve, vdes gruaja në AngliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:52 - 25/12/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Liverpool-in, në natën e Krishtlindjeve. Të shtëna me armë zjarri u regjistruan në një lokal në Wallasey.

Si pasojë një grua ka humbur jetën, ndërsa disa persona kanë mbetur të plagosur. Ndërkohë policia është duke hetuar për vrasje, kanë bërë me dije oficerët.

Ende nuk dihet identiteti i autorit që ka hapur zjarr duke lënë pas një viktimë dhe më pas është larguar. Ndërsa theksohet se zona është shumë e frekuentuar nga të rinjtë.

Ndërkohë mediat e huaja kanë publikuar pamje nga vendngjarja.

 

Pas