Aktualitet

Video/ Shqiptari masakrohet në burgun francez, Berisha: Një akt i rëndë, autorët të vihen para drejtësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:59 - 19/12/17 |
b.f

Ish-kryeministri Sali Berisha të martën e ka konsideruar një akt të rëndë kriminal, masakrimin 23-vjeçarit shqiptar në një burg francez, i cili ndodhet në vdekje klinike në një spital të Marsejës.

Përmes një shënimi në Facebook, Berisha shkruan se i bën thirrje të gjithë autoriteteve franceze të ndëshkojnë me të gjithë forcën e ligjit autorin apo autorët e këtij krimi të shëmtuar.

Mesazhi i ish-kryeministrit Berisha:
Nje i ri i masakruar me burgun e Marsejes!
Duke dënuar ashpërsisht këtë akt të rëndë kriminal, u bej thirrje autoriteteve franceze te ndeshkojne me te gjithe forcen e ligjit autorin apo autoret e ketij krimi te shemtuar! Urojme sherim te plote te riut shqiptar te masakruar! Sb

Ngjarja e rëndë ka ndodhur disa ditë më parë në Francë, në një burg të Marsejës, aty ku 23-vjeçari shqiptar i identifikuar si Florenc Beqiri nga Shkodra, është masakruar dhe tashmë ndodhet në koma. Beqiraj prej një muaji ndodhej në burg ndërsa për shkak të dhunës së ushtruar janë vetë familjarët që hedhin dyshime të forta.

Pas