Emisionet

Video/ Shqipëria në debatin Kosovë- Serbi


               Publikuar në : 00:01 - 06/02/19 |
b.f

 

Mundësia e një marrëveshjeje territoriale mes Kosovës dhe Serbisë është kthyer tashmë në vëmendjen e një diskutimi mbarëbotëror, veçanërisht pas përfshirjes së hapur te Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në një debat që vazhdon të mbetet i hapur, duket se e pozicionuar është edhe Shqipëria. Pikërisht ky ka qenë argument që është diskutuar mbrëmjen e 4 Shkurtit në studion e emisionit “Opinion”, në një panel me njohës të mirë të fushës.

Baton Haxhiu, Edit Harxhi, Preec Zogaj, Andi Bejtja dhe Mustafa Nano kanë hedhur idetë e tyre mbi mundësitë më të mira që mund të ketë Kosova nga një marrëveshje.

Përmes hartës, analisti Baton Haxhiu, shpjeegoi në detaje se cilat mund të ishin mundësitë e marrëveshjes dhe si mund të trajtohej ajo.

Pas