Aktualitet

Video/ Shpjegimi i shenjave në trupin e Michael Phelps


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:47 - 08/08/16 |
b.f

Michael Phelps tërhoqi vëmendjen e publikut dhe mediave, kur u shfaq me disa pulla të kuqe në trup. Në fakt nuk ishte i vetmi.

Aleks Naddour dhe Chris Brooks gjithashtu kishin pulla të kuqe në shpinë apo qafë. Por shpjegimi është shumë i thjeshtë.

Ata përdorën terapinë e kupave. Terapia e kupave përdoret për të rritur qarkullimin e gjakut në zona problematike.

Notarët shpesh kanë lodhje apo ngërçe në pjesën e shpinës dhe të qafës, dhe terapia e kupave është më efikasja për relaksimin e muskujve./klan

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas