Bota

Video/Shpërthen akuariumi me 1 milion litra ujë dhe 1500 peshq, në BerlinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:53 - 17/12/22 |
Opi Nion

Një akuarim gjigand në Berlin ka shpërthyer, duke shkaktuar dëmtime të shumta aty ku ishte ndërtuar ku atraksion. Xhami dhe mbeturinat e tjera u hoqën nga ndërtesa, pasi një milion litra ujë u derdhën nga akuariumi 25 metra i lartë.

Operatorët thonë se akuariumi kishte rezervuarin cilindrik më të madh në botë dhe përmbante 1500 peshq tropikalë. Dy persona u plagosën, ndërsa ende nuk janë të qarta shkaqet e këtij shpërthimi./Opinion.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sky News (@skynews)

Pas