Bota

Elon Musk humb statusin e njeriut më të pasur në botë, ja kush e kalonBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:15 - 17/12/22 |
Opi Nion

Elon Musk ka humbur titullin e tij si njeriu më i pasur në botë pas një rënie të ndjeshme të vlerës së aksioneve të tij në kompaninë e makinave elektrike Tesla këtë vit.

Bernard Arnault ka kaluar Musk në vendin e parë, sipas Forbes dhe Bloomberg. Z. Arnault është shefi ekzekutiv i grupit të mallrave luksoze LVMH.

Elon Musk, i cili përfundoi një blerje prej 44 miliardë dollarësh të Twitter në tetor është shefi ekzekutiv dhe aksioneri më i madh në Tesla, me një aksion të raportuar prej rreth 14%.

Sipas Forbes, Musk tani vlen rreth 178 miliardë dollarë (152 miliardë paund), ndërkohë që  Bernard Arnault ka një vlerë prej 188 miliardë dollarësh./Opinion.al

Foto: Bernard Arnault, Luois Vuitton 

Pas