Aktualitet

Reshjet/Rritet sipërfaqja e përmbytur në Shkodër, bllokohet nënkalimi në Fushë MamurrasBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:57 - 17/12/22 |
Opi Nion

Rreshjet e shiut që kanë nisur intensive edhe këtë mëngjes, kanë sjellë probleme në disa zona të vendit. Bëhet me dije se situata paraqet probleme në Bashkinë e Shkodrës ku ndodhen nën ujë 3 020 hektarë tokë, sipërfaqe kjo që ka pësuar një rritje me 250 hektarë në krahasim me ditën e djeshme. Prezenca e ujit vërehet në 155 banesa, oborre e stalla.  Po ashtu, reshjet e shiut kanë shkaktur përmbytje dhe në Qarkun e Lezhës, duke bërë që nën ujë të raportohen 570 hektarë tokë.

Këtë mëngjes raportohet për bllokimin e nënkalimit në Fushë Mamurras, pjesë e autosdradës Milot- Thumanë ku disa automjete janë bllokuar nga prezenca e ujit, ndërkohë që të tjera po kërkojnë rrugë alternative kalimi./Opinion.al

Pas