-Jetë dhe Stil

Video/Shfaqje në ajër, momenti kur dy avionë përplasen në fluturimBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:46 - 12/11/22 |
Opi Nion

Një shfaqje ajrore në Dallash, është shëndërruar në tragjedi, teksa dy avionë që performonin në ajër janë përplasur me njëri-tjetrin.

Videot janë bërë virale në rrjet, ndërsa shihet se një B-17 i madh (një bombardues nga epoka e Luftës së Dytë Botërore) teksa lëvizte në arjër është përplasur me një avion tjetër më të vogël që ka ardhur pas atij.

Një stacion televiziv lokal raportoi se mbetjet e dy mjeteve fluturuese ranë në autostradën 67, duke mbyllur një pjesë të rrugës për trafikun.

Wings Over Dallas është një shfaqje ajrore e organizuar nga Forcat Ajrore Përkujtimore, një organizatë e ruajtjes së avionëve të Luftës së Dytë Botërore me bazë në aeroportin Red Bird.

 

Pas