Kronikë

Video/ Sherr mes dy grupeve, shqiptarët dhunojnë italianët: Të q**sha robt…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:49 - 14/12/21 |
Opi Nion

Një konflikt i ndodhur mes një grupi shqiptarësh me një grup tjetër italian në shtetin fqinj ka sill si pasojë tre persona të plagosur në Cesenatico.

Një 20-vjeçar italian ka përplasur me makinë një shqiptar të moshës 27 vjeç pas konfliktit të ndodhur brenda një diskoteke ku u nxorën jashtë nga punonjësit e sigurisë.

Dyshohet se shkak është bërë ngacmimi i një vajze, duke bërë që sherri mes dy grupeve të vijonte dhe jashtë diskotekës.

Pas kësaj, shoferi dhe një mik i tij, kanë mbetur të plagosur pasi janë rrahur nga miqtë e shqiptarit. Siç mund të dëgjohet, përveç të sharave, një prej shqiptarëve godet me shkelm makinën tip BMË.

I riu i plagosur qëndron i shtrirë ndërsa në ndihmë i shkojnë disa persona. Një vajzë dëgjohet duke kërkuar që të vijë ambulanca. 27-vjeçari është dërguar në spital mirëpo nuk dihet gjendja e tij shëndetësore. Ndërkohë, 20-vjeçari italian është arrestuar nga policia./Opinion.al

Pas