Aktualitet

Video/Shampanjë e muzikë, 4 vajzat bllokuan rrugën për sfidën në Tik-Tok


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:26 - 26/08/21 |
Opi Nion

Ditën e djeshme policia procedoi penalisht një vajzë 21-vjeçare, e cila bashkë me shoqet e saj bllokoi rrugën në Unazën e Re për të bërë një video në aplikacionin Tik-Tok.

Ndërkohë sot është publikuar videoja e plotë e realizuar nga katër vajzat. Ato shfaqen në autostradë teksa ndalojnë Benzin luksos me muzikë të lartë në sfond, zbresin dhe hapin një shishe shampanje, duke bllokuar autostradën.

Nga ana tjetër drejtuesit e mjeteve iu bien borieve, pasi bllokohen në trafik. E gjithë videoja është realizuar nga vajzat përmes një droni.

Policia e Shtetit njoftoi se 21-vjeçarja, me inicialet V.D., banuese në Tiranë pas kontrolleve ka rezultuar edhe e papajisur me leje drejtimi.

E reja e cila drejtonte mjetin “Mercedes Benz” me ngjyrë të bardhë, është gjobitur me 50.000 lekë të rinj, ndërsa mjeti u sekuestrua në cilësinë e provës materiale./Opinion.al

 

Pas