Aktualitet

Video/Rutte nis vizitën zyrtare në Tiranë, takohet me Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:41 - 10/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, ka nisur vizitën e tij zyrtare në Tiranë.  Ai është takuar me kryeministrin Rama dhe është pritur me ceremoni zyrtare.

Mësohet se Rutte do të zhvillojë takim këtë të mërkurë vetëm me Ramën. Pas takimit kokë më kokë në kryeministri dhe takimit mes delegacioneve, Rama dhe Rutte do të zhvillojnë dhe një konferencë të përbashkët për mediat gjatë mesditës.

Pas