Aktualitet

I vëllai humbi jetën pas sherrit, Mikel Kovaçi: Isha i lidhur me 14-vjeçaren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:23 - 10/11/21 |
Opi Nion

Ka folur për “News24” Mikel Kovaçi, i cili mbeti i plagosur pas sherrit me Ardit Hidën. Pas sherrit fatal, ka humbur jetën vëllai i Mikelit, Florenc Kovaçi, 28 vjeç.

19-vjeçari ka pranuar se ishte në një lidhje me 14-vjeçaren, për rreth një vit, e cila u bë shkak i sherrit, në Elbasan.

Mikeli ka thënë se e vetmja që ishte në dijeni për lidhjen e tyre ishte mamaja e 14-vjeçares.

“Kam dalë nga shtëpia në orën 4, kam takuar babain kam marrë qesen me ushqime dhe kam ikur në shtëpi. I kam shkruajtur vajzës në “Instagram” për t’u takuar dhe më tha mirë. Duke bërë muhabet vjen personi me kapuç dhe nuk e njoha. Ai nuk reagoi në fillim më qëlloi mua por ika me vrap dhe nuk e di çfarë ndodhi sepse ika”-tregoi ai.

-Kishit thjesht shoqëri me vajzën?

Mikel Kovaçi: Jo.

E kishe të dashur?

Mikel Kovaçi: Po

Prej sa kohësh ishit bashkë?

Mikel Kovaçi: Prej një viti

E dije që ishte 14-vjeç dhe që është e ndaluar të shoqërohesh?

Mikel Kovaçi: Po e dija

Si ka qenë njohja?

Mikel Kovaçi: Me anë të shoqërisë

Si ka qenë ky vit për ju?

Mikel Kovaçi: Nuk jam në gjendje të flas

Me vëllain, familjarë je takuar e dinin për lidhjen?

Mikel Kovaçi: Vëllai nuk e dinte, e ëma e dinte lidhjen

E ka miratuar lidhjen?

Mikel Kovaçi: Se di./Opinion.al

Pas