Aktualitet

Video/ Rama përshëndet në Rinas Merkel: Mirupafshim dhe faleminderit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:53 - 14/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale momentin kur përshëndetet me kancelaren gjermane, Angela Merkel, e cila ndodhej ditën e sotme në vendin tonë.

Krahas videos, Rama shkruan “,mirupafshim dhe faleminderit Angela Merkel”.

Merkel mbylli sot në Tiranë turin e takimeve me vendet e Ballkanit perëndimor, para se të dorëzojë detyrën e saj si kancelare.

Gjatë fjalës së saj në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Merkel tha se Shqipëria i ka plotësuar pushtetet për hapjen e negociatave, teksa thekoi se vendet e rajonit duhet të bëhen pjesë e “Open Ballkan”./Opinion.al

Pas