Aktualitet

Vatër zjarri në malin e Bukanikut në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:33 - 14/09/21 |
Opi Nion

Një vatër zjarri është regjistruar ditën e sotme në Malin e Bukanikut në Elbasan. Zjarri i ndihmuar dhe nga era është përhapur me shpejtësi, duke djegur një sipërfaqe të madhe pyjore.

Terreni i thyer malor e bën të pamundur ndërhyrjen e zjarrfikësve kështu e vetmja mundësi mbetet fikja me krahë ose ndërhyrja nga ajri.

Mësohet se drejt vatrës janë nisur punonjës të shërbimit pyjor, punonjës policie dhe zjarrfikës. Zona e përfshirë nga zjarri është e pasur me drurë dhe shkurre.

Pas