Aktualitet

Video/Rama: Këtë vit u hodhën bazat e shtrirjes së revolucionit dixhital në shkollaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:53 - 26/12/22 |
Opi Nion

Viti 2022 ka shënuar futjen për herë të parë të kurrikulave të kodimit që në klasën e parë.

Kryeministri Edi Rama në një status në rrjetet sociale thotë se bashkë me 100 laboratorët e parë smart në 100 shkolla u hodhën bazat e shtrirjes së revolucionit dixhital në shkollë.

“Dhe me lajmin e mirë se për herë të parë të parë në Shqipëri, hyri këtë vit kurrikula e kodimit qysh në klasën e parë, e bashkë me 100 laboratorët e parë smart në 100 shkolla, u hodhën bazat e shtrirjes së Revolucionit Digjital në shkollë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkroi Rama.

 

Pas