Kryesore

Video/Rama e nis fjalën duke përshëndetur ish-kryeparlamentarin: I dashur Gramoz


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:31 - 09/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në Kongresin e Partisë Socialiste, e cila po zhvillohet në Pallatin e Kongreseve.

Ai e nisi fjalën duke përshëndetur socialistët dhe në veçanti ish-kryeparlamentarin, Gramoz Ruçi.

I nderuar kongres i Partisë Socialiste, shumë të dashur socialistë dhe socialiste, kudo jeni dhe duke na ndjekur, i dashur Gramoz…“,-u shpreh Rama.

Pasi përfundoi përshëndetjen, ai e vazhdoi fjalimin e tij duke kujtuar luftën në Ukrainë dhe pasojat që po sjellë kjo luftë në ekonominë botërore dhe atë të vendit./Opinion.al

Pas