Aktualitet

Video/ Rama agresiv me Macron? Çfarë nuk u pa në samit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:19 - 23/06/22 |
Opi Nion

Gjatë fotos familjare me liderët që morën pjesë në samitin e BE-së për Ballkanin Perëndimor, Kryeministri Rama është shfaqur duke biseduar me presidentin Francez, Emmanuel Macron.

Në videon pa zë, nga gjuha e trupit dhe gjestet e kryeministrit shqiptar duket se ka patur tensione mes tyre.  E teksa Rama duket mjaftueshëm i përfshirë në bisedë Macron duket se vijon të ketë vëmendjen drejt fotos.

Samiti i sotëm i BE në Bruksel vendosi që të mos hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, gjë që ka sjellë reagime të ashpra të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Kovaçevski dhe të kryeministrit Edi Rama.

 

 

Pas