Sport

Video/Racizëm apo rastësi? Ronaldo pështyn pas shpine shokun e skuadrësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:41 - 12/02/22 |
Opi Nion

Një video e Cristiano Ronaldos, i cili duket duke pështyrë në shpinë shokun e tij të skuadrës, është bërë virale dhe shumë e komentuar.

Në videon e mëposhtme, duket CR7 që ka bërë një gjest aspak të mirë pas ndeshjes ndaj Southamptonit. Ai ka pështyrë pas shpine shokun e skuadrën Anthony Elanga.

Njerëz të shumët janë ato që mendojnë se gjesti i portugezi duket si aksidental, por ka edhe nga ata që po e cilësojnë si të qëllimshëm dhe si një sjellje raciste ndaj Elangas./Opinion.al

Pas