Kryesore

Video/ Qytetarit i kërkojnë ryshfet për legalizim, Shehaj firmos premtimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:11 - 14/04/21 |
el ida

Kandidati i Partisë Demokratike në Tiranë Agron Shehaj është njohur gjatë një takimi me shqetësimin e një familjeje, lidhur me procesin e legalizimit të banesës.

Afrim Mata, banor i njësisë nr.7 në Tiranë, është shprehur se ndonëse ka plotësuar dokumentacionin e nevojshëm dhe ka parë të legalizohen shtëpitë e fqinjëve të tij, ai nuk ka mundur ta legalizojë banesën, pasi sikundër ka treguar ka kuptuar që për ta futur në procesin e legalizimit duhej të jepte ryshfet.

Kandidati Agron Shehaj, premtoi se në qeverisjen e re ai nuk do të paguante para nën dorë për të fituar të drejtën e tij ligjore, ndërsa vendosi që premtimin e tij ta firmoste në letër.

“Ky na gënjeu, po ma dhe fjalën si burrat do ta jap votën. Po ma dhe fjalën se do të më bësh legalizimin e shtëpisë, sepse këta nuk ma bënë, duan lekë e duan kafen në dorë. Të gjithë i kanë bërë, kurse unë jo se kërkojnë lekë”- tha Mata.

Kandidati demokrat tha se do e linte të shkruar dhe me firmë premtimin e tij.

“Unë Agron Shehaj angazhohem që nëse zotit Afrim Matai kërkojnë para nën dorë ose ryshfet për të legalizuar banesën e tij do ta pres në zyrën time dhe i garatoj që nuk do të paguajë asnjë ryshfet”- firmosi Shehaj.

Pas