Politikë

“Po strehon në PS ekzekutorë financiarë”, Bushati akuzon Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:23 - 14/04/21 |
Opi Nion

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shprehet se kryeministri Edi Rama “ekzekutorë” financiarë.

Në një komunikim në Instagram me ndjekësit, Bushati këshilloi se përmes vetëkorrigjimit PS do të ishte dhe do të jetë edhe më e fortë.

Shqetësimi im kryesor ka qenë dhe mbetet me njerëz që e kanë krijuar karrierën politike në PD duke blerë vota më pas kanë shkuar në LSI, duke blerë vota dhe sot i ofrohen PS për të blerë vota. Apo njerëz që e kanë nisur në Partinë Demokristiane dhe sot janë me PS. Ne nuk mundet ta banalizojmë apo zëvendësojmë rolin e aktivistit politik me rolin e një interesaxhiu, që i ofrohet një partie thjesht dhe vetëm për të marrë një vend pune. Unë do vijoj të bëj thirrje për respektimin e disa standardeve dhe jo për të strehuar në listën e PS ato që i konsideroj ekzekutorët e gjakderdhjes financiare të këtij vendi. Një foshnje që lind në maternitet kudo në Shqipëri e fillon jetën me mbi 3 mijë euro borxh. Mendoj se përmes vetëkorrigjimit, PS do të ishte dhe do të jetë edhe më e fortë”-tha Bushati./ Opinion.al

Pas