Kronikë

Çfarë ndodhi në Berat? Polici qëllohet me armë zjarri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:27 - 14/04/21 |
Opi Nion

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me plagosjen e policit në lagjen “Dëshmorët e Kombit” e kombit.

Policia njofton se në sherr janë përfshirë dy vëllezërit e identifikuar si Gerald Marini 38 vjeç, Marjus Marini 42 vjeç dhe Arjan Marini 40 vjeç, po konfliktoheshin me shtetasit A.M dhe bashkëshorten e tij shtetasen O.M . Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë ku kanë ndërhyrë për shuarjen e konfliktit.

Në momentin e ndërhyrjes së shërbimeve të Policisë, tre vëllezërit kanë dhunuar, goditur dhe kanë tentuar ti marrin armën e shërbimit njërit prej punonjësve të policisë dhe gjatë konfrontimit fizik dyshohet se arma ka kryer qitje të pavullnetshme  dhe ka plagosur në këmbë punonjësi i policisë Julian Xhahalili, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Berat, nën kujdesin e mjekëve.

Nga shërbimet e policisë është bërë, neutralizimi dhe shoqërimi i personave në konflikt dhe është siguruar vendi ngjarjes.

Është krijuar menjëherë një grup i posaçëm hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, vijon puna intensive për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./ Opinion.al

Pas