Aktualitet

Video/ Qytetarët thërrasin: Stop arrogancës. Ja reagimi i RamësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:07 - 30/04/16 |
b.f

Disa të rinj ngritën një banderolë ku shkruhej “Stop arrogancës” pas incidentit tek hotel Tirana, ku u penguan disa gazetarë dhe politikanë të futeshin në aktivitetin ku gjendej Kryeministri Rama. Ata thërrasin në kor Stop Arrogancës, ndërsa Rama u përgjigjet: Bëni vota pastaj hajdeni!

Ja çfarë tha Lubonja pasi u pengua të hynte në sallë

U ftuam si publik per prezantimin e nje projekti si stadiumi kombetar. Cuditerisht ky takim u organizuar ne ambjentet e nje privati (klient i tenderave te kryeministrit)  dhe jo ne nje ambjent publik. Cudia smbaron ketu.  Rojet e ketij privati ndalojne me dhume hyrjen ne salle te atyre qe Kryeministri i ka ne liste si kritike te projektit. Ne salle hyjne vetem yesmenet e tij.  Dhe e gjithe shfaqja transmetohet live si paraqitje para publikut e projektit. Kjo eshte per mua zhveshja krejtesisht e maskes.

*Video: Reagimi i Ramës para protestuesve

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Mua me vjen shume keq per Lubonjen se do te ndertoje demokracine me mendime komuniste.Pse Kryeministri ka dale te japi llogari para mases,ka te ftuar ,ka agjende dhe jo kush te munde o burra te hyje,kur je pa ftuar e gjen pa shtruarBiles ne shoqerine civile te Nishanit mund te vije edhe Kule edhe Llalla apo Zagonjari apo Balliu,ndonje veteriner apo gjeollog ,o burra te llokocisim,na thuaj dhe ti Bebin nje fjale.Oh sa te mire jane keta civilat ushtarake,edhe parrullat i kishin gati vetem Nishani mungonte me Bashen.Kur te bejme mbledhje lagjeje ,hajdeni dhe protestoni tek dera e hanit se Nina nuk eshte kurve.

Pas