Kronikë

Video/Qëlloi fqinjin, policia i shkon në shtëpi. Ja çfarë u gjet gjatë kontrollitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:24 - 06/06/22 |
Opi Nion

Policia ka vijuar punën për kapjen e Blerim Selacit, 44-vjeçarit i cili plagosi me armë zjarri fqinjin e tij, 62-vjeçarin Lufti Kupën.

Në vijim të krehjes së zonës dhe kontrollit të ambienteve ku mund të jetë fshehur autori i plagosjes, Policia ka zbuluar në banesën e tij një ambient i përshtatur për kultivimin e bimëve narkotike, me anë të llambave.

Gjithashtu, gjatë kontrollit, policia gjeti dhe sekuestroi edhe një armë zjarri pistoletë me mulli dhe municion luftarak.

’Fushë Krujë/Vijon krehja e zonës dhe kontrolli i ambienteve, ku dyshohet se mund të fshihet autori i plagosjes së 62-vjeçarit .

Zbulohet një ambient i përshtatur për kultivimin e bimëve narkotike, me anë të llambave. Gjithashtu, gjendet dhe sekuestrohet arma e krimit me të cilën 44-vjeçari dyshohet se plagosi në këmbë, 62-vjeçarin.

Gjatë kontrollit të banesës së autorit të dyshuar, 44-vjeçarit B. S., shërbimet e Policisë zbuluan një ambient të përshtatur për kultivimin e bimëve narkotike, me anë të llambave.

Gjatë kontrollit u sekuestruan bimë të dyshuara narkotike në proces tharjeje, si dhe pajise elektrike që shërbenin për kultivimin e bimëve narkotike.

Gjithashtu, gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan edhe një armë zjarri pistoletë me mulli dhe municion luftarak.

Vijojnë kontrollet dhe krehja e zonës, ndërkohë grupi hetimor, nën drejtim e Prokurorisë, vijon punën për dokumentimin e plotë ligjor të kësaj ngjarjeje’’,-njoftoi policia./Opinion.al

Pas