Bota

Video/Prekëse, përmes aparatit foshnja dëgjon zërin e nënës për herë të parë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:26 - 16/11/21 |
Opi Nion

Momente emocionuese shfaqen në videon e mësipërme.  Në nënë e re Christina Pax ka ndarë në llogarinë e saj në Instagram momentin kur vajza e saj falë pajisjes për dëgjim arriti të dëgjonte zërin e saj për herë të parë.

Teksa publikon momentet prekëse Pax në video jep edhe një mesazh:

“Kam debatuar nëse duhet ta postoj këtë video të vajzës sime të shurdhër që dëgjon për herë të parë.

Aparatet e dëgjimit nuk janë ndonjë “rregullim” magjik për personat që nuk dëgjojnë. Ata janë thjesht një mjet për të aksesuar zërin. Por ky ishte një moment mjaft i veçantë për ne”.

Në video shfaqen momentet kur Pax ledhaton të voglën e saj si dhe reagimi i vogëlushes, e cila dëgjon për herë të parë zërin e nënës dhe fillon të qeshë./Opinion.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CBS News (@cbsnews)

Pas