Bota

VIDEO/Policia sekuestron 14 kg kokainë e 287 mijë euro,prangoset shqiptari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:31 - 28/12/20 |
Semiljana Azizi

Një shqiptar është arrestuar në Athinë, teksa është sekuestruar një sasi prej 14 kg kokainë dhe një shumë e madhe parash cash gjatë një operacioni policor në Likovrisi.

Mësohet se është ndaluar një kamion i cili kryente linjën Ankona- Patra. Sipas informacioneve nga policia greke automjeti rezulton në pronësi të një kompanie bullgare, ndërsa i arrestuari është një shqiptar 31-vjeç, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.

Brenda mjetit u gjetën dhe sekuestruan 13 pako me 14 kg 45 gram kokainë, 7 gram marijuanë, 287 mijë e 60 euro, 1 celular.

Nga njoftimiet e policisë greke kamioni kishte zbritur në portin e Patrës në 23.12.2020 e më pas kishte marrë drejtimin për Athinë, ku dhe u ndalua./Opinion.al

Pas