Aktualitet

VIDEO/ Policia italiane: Si u ndoq dhe kap kamioni me 400 kg kokainë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:06 - 18/05/21 |
Opi Nion

Janë publikuar ditën e sotme nga policia italiane pamjet e rreth 400 kg kokaine të sekuestruar një ditë më parë në Kosovë.

Mediet e huaja kanë nxjerrë videon e operacionit gjatë kapjesë së sasisë së madhe të kokainës, që kaloi nga Porti i Durrësit dhe u sekuestrua në Lipjan të Kosovës.

Bëhet me dije se lënda narkotike ishte nisur nga Brazili në një konteiner mishi, ku destinacion kishte Kosovën.

Guardia di Finanza ka ndjekur konteinerin që në momentin që u fut në territorin italian pas sinjalizimeve nga DEA Amerikane. Nëse kokaina do të nxirrej në treg, kapte vlerën e rreth 22 milionë eurove./Opinion.al

Pas