Aktualitet

Video/Përplasen dy makina në Durrës, shkak parakalimi i gabuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:25 - 01/07/22 |
Opi Nion

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Durrës–Kavajë pranë vendit të quajtur Zifti, rreth 3 km larg Shkëmbit të Kavajës.

Nga informacionet paraprake mësohet se shkak i aksidentit është bërë parakalimi i gabuar i automjetit tip Benz i cili ka përfshirë në aksident mjetin tip Ford dhe për pasojë kanë mbetur të lënduar drejtuesit e të dy automjeteve.

Në vendngjarje ka mbërritur ambulanca e cila i ka ardhur në ndihmë menjëherë të aksidentuarve, duke i dërguar në spitalin e Durrësit ku janë nën kujdesin e mjekëve.

Pas