Aktualitet

Video/ Përkujtohet 20-vjetori i vdekjes së Azem Hajdarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:28 - 12/09/18 |
b.f

Sot bëhet 20 vite nga vrasja e liderit të dhjetorit, Dëshmorit të Kombit, Azem Hajdari. Në kujtim të tij, Partia Demokratike ka organizuar simpozium dhe homazhe.
Duke folur në kujtim të babait të saj, deputetja, Rudina Hajdari tha se “Azemi duhet të jetë shembull për të rinjtë sepse në pak vite bëri më shumë se çmund të bëjë një njeri jetëgjatë”.
Në simpozium, marrin pjesë Presidenti Meta, kryetari i PD, Basha, lideri historik i PD, Berisha, deputete, përfaqësues të trupit diplomatik, klerike, etj.
Rudina Hajdari i falenderoi pjesëmarrësit në këtë takim në nder të babait të saj.

Axhenda e aktiviteteve:

Ne oren 10.00 Simpozium dhe Ekspozite “Endrra e Azemit: Shqiperia si Europa”, tek hotel Plaza, kati 3.
Ne oren 11.30 homazhe prane Memorialit tek ish-selia e PD.
Ne oren 12.00 homazh tek varrezat “Deshmoret e Kombit”.

Pas