-Jetë dhe Stil

Femrat janë më të pista se meshkujt në shtrat. Jo si mendoni ju


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:50 - 12/09/18 |
b.f

Femrat dhe meshkujt kanë zakone të ndryshme, kur vjen pun te pastërtia e shtratit. Nëse mendonit se femrat janë më higjenike se meshkujt, e keni plotësisht gabim. Sipas një studimi të fundit, është zbuluar se meshkujt i ndërrojnë çarçafët 2 herë në muaj, ndërsa femrat vetëm një herë.

Pas këtyre studimeve, u aludua se meshkujt janë më higjenik se femrat, kur vjen puna te shtrati i tyre. Edhe te larja e pizhameve, meshkujt rezultuan të ishin më higjenik se sa femrat. Herë tjetër mendohuni mirë përpara se të gjykoni meshkujt, pasi mesa duket në disa gjëra ata janë më të kujdesshëm se femrat.

Pas