Kronikë

Video/Përfshihet në flakë banesa në Shkodër, humb jetën një personBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:47 - 03/02/22 |
Opi Nion

Një 78-vjeçar në Shkodër ka humbur jetën pasi mes flakëve që përfshinë banesën e tij ditën e sotme. Mësohet se viktima është shtetasi Musa Pajati, i cili ndërroi jetë për shkak se banesa iu përfshi nga flakët.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Tophanë”, në Shkodër.

78-vjeçari i cili humbi jetën nga asfiksia ishte i paralizuar dhe jetonte bashkë me gruan.

Fatmirësisht gruaja u nxor nga banesa nga një fqinj. Çifti i të moshuarve nuk ka fëmijë dhe jetonin në kushte mjaft të vështira.

Mësohet se fqinjët i ndihmonin vazhdimisht, ndërsa kanë treguar se kjo nuk ishte hera e parë që banesa e tyre përfshihej në flakë.

Pas