Aktualitet

Video/ Pas 3 muajsh në koma tek Trauma, 22-vjeçarja nga Kenia reagon për herë të parëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:20 - 09/11/22 |
Opi Nion

Pas tre muajsh në koma, 22-vjeçarja  nga Kenia e cila u dhunua barbarisht në kryeqytet nga persona ende të paidentifikuar ka reaguar.

Sikurse shfaqet në video, e reja arrin të lëvizë vetëm kokën, dhe nuk është në gjendje për t’u ngritur nga shtrati.

Mësohet se, familjarët e saj kanë kërkuar që vajza, e cila punonte në një kazino në Tiranë, të transferohej për mjekim të specializuar jashtë vendit.

Po ashtu, sipas “News 24”, mësohet se vajza i ishte ankuar nënës së saj para se të ndodhte ngjarja e rëndë se dikush të cilin e njihte e përndiqte. Sakaq, grupi hetimor dyshon se ky mund të jetë personi që ka dhunuar 22-vjeçaren.

 

Pas