Emisionet

Opinion/ A është Kosova buzë një konflikti?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:46 - 09/11/22 |
Opi Nion

Emisioni “Opinion” i së martës (8 nëntor 2022), trajtoi temën “A është Kosova buzë një konflikti?”

Në pjesën e parë të emisionit u transmetua një intervistë me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OKB, Linda Thomas-Greenfield, e cila ishte e shoqëruar nga ambasadori shqiptar në OKB, Ferit Hoxha.

Për rreth 24 minuta, ambasadorja foli për të gjitha zhvillimet më të rëndësishme që shqetësojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Linda Thomas-Greenfield foli për luftën në Ukrainë, për marrëdhënien me Turqinë, Iranin si dhe për bashkëpunimin me Shqipërinë.

Të ftuar në studio:

  1. Linda Thomas-Greenfield
  2. Ferit Hoxha

Në pjesën e dytë të emisionit u diskutua për situatën aktuale në veri të Kosovës.

Intervistë me:

  1. Berat Buzhala

Të ftuar në studio:

  1. Boiken Abazi
  2. Lirim Mehmetaj

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas