Kryesore

Video/Paralajmërime për shkarkime,nis në PD mbledhja e Këshillit Kombëtar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:59 - 12/12/21 |
Opi Nion

Pak minuta më parë ka nisur edhe mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, e thirrur ka kryetari Lulzim Basha.

Mbledhja po zhvillohet në selinë blu, ndërsa ajo u thirr nga vetë Lulzim Basha pas Kuvendit që u zhvillua nga ish-kryeministri Berisha në “Air Albania”.

Pak para nisjes së mbledhjes, Komisioni i Rithemelimit iu bëri thirrje delegatëve që ta bojkotojnë takimin pasi sipas tyre ai është i paligjshëm. Sipas Komisionit të Rithemelimit Basha u shkarkua ditën e djeshme nga 4 446 vota në Kuvendin e zhvilluar nga Sali Berisha.

Ndërsa vetë Basha, pak minuta para nisjes së mbledhjes së Këshillit Kombëtar deklaroi se PD nuk mund të mbahet peng dhe të tërhiqet zvarrë nga askush, madje as nga Sali Berisha.

Kujtojmë se mbrëmë kryesia e Partisë Demokratike, e mbledhur nga Lulzim Basha ka shkarkuar 11 kryetarë të degëve. Janë shkarkuar kryetarët e degëve në Tropojë, Shijak, Fushë-Krujë, Tirana 1, Tirana 3, Tirana 9, Paskuqan, Devoll, Kolonjë, Vlorë dhe Gjirokastër./Opinion.al

Pas