Kryesore

Këshilli Kombëtar i PD, Xhaferraj: Ka qenë dyshimi a kemi një kryetar apo kemi 2


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:58 - 12/12/21 |
Opi Nion

Vijojnë diskutimet në Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike, ku priten tashmë edhe disa vendime. Në fjalën e tij deputeti Ferdinand Xhaferraj tha se është ky momenti kur kryetari duhet të drejtojë pa dualitet dhe se duhet të përgatiten për një kuvend model më 18 Dhjetor.

“Ka zëra që thone kryetari nuk bind. Po, e vertet, sepse mes nesh ka qene dyshimi a kemi nje kryetar apo kemi 2. Tani eshte koha qe kryetari te drejtoje pa dualitet dhe ne duhet ta ndjekim. Per rezoliten propozoj te perfshihet vizita e Eskobarit, pasi mesazhi qe ai dha ishte nisja e vizites nga PD. Ne lidhje me 18, dua te them qe gjate kesaj kohe e kane mbajtur kryetaret e degëve. Deri ne 18 peshen duhet ta mbajme te gjithe për një kuvend model”, u shpre Xhaferraj./Opinion.al

 

 

 

Pas