Bota

VIDEO/ Pamje të rënda, momenti kur rusët vrasin civilin me krahët lart


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:39 - 16/03/22 |
Opi Nion

Pamje të rënda të cilat tregojnë vrasjen e një civili nga forcat ruse në Ukrainë janë publikuar nga kanali televiziv gjerman “ZDF”.

Sikurse duket në videon e mëposhtme civili, i cili po udhëtonte me makinë, ka ndaluar dhe ka ngritur duart lart, ndërsa rusët e qëlluan për vdekje në mes të rrugës.

Putin flet për një operacion special në Ukrainë që nuk ka për qëllim civilët, shkruan ZDF megjithatë, një dron filmoi disa kilometra në perëndim të Kievit se si një civil u qëllua për vdekje nga ushtarët rusë.

Pamjet tronditëse janë regjistruar  në autostradën E40, disa kilometra në perëndim të Kievit.

Pas