Sport

Video/ Nuk ndodh vetëm në futboll, momenti kur basketbollisti i NBA bën “autokosh”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:20 - 01/11/22 |
Opi Nion

Ndodh shpesh në futboll që lojtarët të shënojnë autogol, por një basketbollist i NBA ka realizuar “autokosh”.

Një ngjarje e rrallë dhe komike në këtë sport, sidomos për nivelin që ka kampionati amerikan i basketbollit.

Autor i kësaj gafe ishte basketbollisti i Brooklyn Nets Yuta Watanabe, i cili realizoi dy pikë në koshin e tij gjatë humbjes kundër Indiana Pacers 125-116 në fundjavë.

Pas