InstaBIZ

Ekzekutohet me armë zjarri reperi amerikanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:31 - 01/11/22 |
Opi Nion

Reperi i njohur amerikan Takeoff, nga grupi Migos, është vrarë me armë zjarri në Hjuston të Teksasit. Lajmi raportohet nga mediat amerikane.

Policia konfirmoi se 28-vjeçari ishte qëlluar në një sallë boling, ku po luante bashkë me xhaxhain e tij dhe pjesëtarin tjetër të grupit, Kuavo.

Raportohet se në atë ambient po zhvillohej një festë private. Motivet e këtij sulmi me armë apo autori ende nuk dihen. Takeoff, emri i vërtetë i të cilit është Kirshnik Ball, është qëlluar në kokë, sipas raportimeve.

Grupi Migos, që u nda në fillim të këtij viti, ka publikuar një sërë hitesh dhe konsiderohen si grupi me ndikimin më të madh në kategorinë e tyre muzikore.

Pas