Kronikë

VIDEO/Një i vrarë dhe 3 të plagosur në Lushnje,policia jep detajet e para


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:29 - 23/08/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të qytetit të Lushnjes ku një person ka mbetur i vrarë dhe 3 të tjerë të plagosur.

Sipas njoftimit të policisë Bledar Muça është ekzekutuar në lokalin e tij, ndërsa kanë mbetur të plagosur shtetasit Judin Velo, 32 vjeç, Ervis Tafa dhe Sara Liçi, 24 vjeçe, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

“Rreth orës 22:00, në një lokal në pedonalen e qytetit, është qëlluar me armë zjarri dhe për pasojë ka ndërruar jetë shtetasi B. M. dhe kanë mbetur të plagosur shtetasit J. V., 32 vjeç, E. T. dhe S. L., 24 vjeçe, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Janë ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të qytetit dhe po vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

Vijon puna për zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.”- njofton policia./Opinion.al

Pas