Bota

VIdeo/ Nëna shpëton djalin e saj 5-vjeçar nga rrëmbyesi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:44 - 18/07/21 |
Opi Nion

Një nënë ka arritur të shpëtojë fëmijën e saj 5-vjeçar nga një person që tentoi ta rrëmbente.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin tronditës, ndërsa një 24 vjeçar përpiqet të rrëmbejë fëmijën mitur në Nju Jork City.

Autori i kësaj ngjarje James McGonagle arriti ta merrte me forcë djalin 5 vjeçar dhe ta fuste në makinën e tij, por fatmirësisht nëna ishte pranë dhe reagimi i saj bëri të mundur që ta shpëtonte atë.

Tashmë 24 vjeçari pritet të dalë përpara gjykatës ku do të akuzohet për tentativë rrëmbimi, vepër kjo që parashikon një dënim të ashpër.

Pas