Life Style

Video/ Në maratonë për shokët, veterani i Marinës zvarritet për finishin


               Publikuar në : 23:16 - 16/04/19 |
geliano fataj

Në maratonën e Bostonit të hënën, mijëra njerëz arritën në vijën e finishit në Rrugën Boylston.

Por një njeri kaloi vijën e finisht duke u zvarritur. Emri i tij është Micah Herndon dhe ai është veteran i Marinës, i cili tha se do të bënte gjithçka për të përfunduar garën.

Herndon, i cili ka shërbyer në Afganistan, ra në tokë afër vijës së finishit. Të tjerë mund të kishin hequr dorë dhe të prisnin ndihmë mjekësore, por Herndon filloi të zvarritej.

Dhe e kishte një qëllim! Ai nuk ishte në garë për vete, po e bënte për të nderuar tre shokët marinarë, të cilët humbën jetën në një sulm bombardues jashtë vendit.

Ai ka emrat të bërë tatuazh në dorën e tij dhe ata i dhanë fuqi gjatë maratonës./Opinion.al

Pas