Sociale

Video/Në gjykatë duke çaluar, 36-vjeçari akuza policisë për dhunë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:20 - 14/08/21 |
Opi Nion

Një 36-vjeçar nga fshati i Grevë i Skraparit akuzon policinë se ka ushtruar dhunë ndaj tij në ambjentet e paraburgimit.

Pohimin e tij Lulzim Shallari e ka bërë përpara mediave, ndërsa është paraqitur gjatë paradites së sotme në gjykatën e Beratit i zbardhur dhe duke çaluar.

Ai u arrestua 3 ditë më parë në fshatin Grevë në Skrapar për kultivim të disa bimëve kanabis, ndërsa nuk e ka pranuar akuzën deklaruar se nuk kishte dijeni për parcelën e kultivuar dhe se bimët nuk ishin të tij.

Prokuroria e Beratit ka kërkuar për 36-vjeçarin masën e sigurisë burg pa afat, ndërsa gjyqtarja Lutfie Çelani ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg me afat 30-ditë”, kohë e mjaftueshme sipas gjyqtares që prokuroria të sigurojë provat./Opinion.al

Pas