Bota

Video/Ndahet në dysh avioni me 191 pasagjerë gjatë uljes në pistë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:04 - 07/08/20 |
Opi Nion

Një avion i “Air India Express” me 191 pasagjerë në bord që fluturonte nga Dubai ka dalë nga pista në kohën që është ulur, mbrëmjen e së premtes. Sipas Hindustan times, mësohet se një nga pilotët ka humbur jetën, ndërsa imazhet e para tregojnë se avioni është ndarë në dy pjesë dhe copat e tij janë shpërndarë kudo. Sipas raportimeve fillestare mësohet se  jane regjistruar 14 viktima dhe të paktën 15 pasagjerë janë plagosur rende.

Fluturimi i Air India Express nga Dubai në Kalkutë ka patur për qëllim riatdhesimin e personave të mbetur në vende të tjera për shkak të pandemisë së Covid-19./Opinion.al

Pas